Pijana matka spała z konkubentem, zamiast zajmować się dzieckiem. Kobieta w areszcie

kobieta alkohol pijana
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Głośna muzyka, puste butelki po alkoholu, pijana śpiąca matka z konkubentem, a obok nich 2,5 letnie dziecko. Taki widok zastali interweniujący policjanci w jednym z mieszkań na terenie Świdnika.

W poniedziałek świdniccy policjanci przed południem zostali wezwani na interwencję, gdzie było podejrzenie, że nietrzeźwa matka sprawuje opiekę nad swoim małym dzieckiem.

Po przybyciu na miejsce mundurowi słyszeli z lokalu odgłosy głośnej muzyki. Pukali do drzwi, lecz lokatorzy nie reagowali. Okazało się, że drzwi były otwarte.

Po wejściu do mieszkania policjanci zastali śpiącą parę w łóżku, obok której leżało dziecko. Przy łóżku znajdowały się opróżnione butelki po wódce, a od śpiących, czuć było wyraźną woń alkoholu.

Jak się wkrótce okazało, 35-latka miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie, a jej konkubent ponad trzy. Na miejscu poza policją interweniowali pracownicy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Dziecko zostało przekazane do rodziny zastępczej, a kobieta została osadzona w policyjnym areszcie. Za narażenie swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu grozić jej może do 5 lat więzienia.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. 500+ bo kraj cierpi na „niż demograficzny”. Miasta się przeludniają, siła nabywcza pieniądza marna. Ale hej! Niech bieda robi więcej dzieci!