Pieszy ubrany w ciemne kolory został potrącony przez kierowcę Toyoty. Mężczyzna nie miał elementów odblaskowych

Mężczyzna został potrącony przez Toyotę
Wgniecenie w masce, po potrąceniu mężczyzny poza obszarem zabudowanym

12 marca br. o godzinie 18:30 w Borówku, w powiecie krasnostawskim, samochód osobowy potrącił idącego poboczem 68-letniego mężczyznę. Wypadek miał miejsce w miejscu nieoświetlonym poza obszarem zabudowanym. Ofiara nie miała przy sobie odblasków.

Jak doszło do wypadku

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Toyota 24-letni mężczyzna potrącił pieszego, który poruszał się drogą i nagle wtargną przed pojazd. Kierujący był trzeźwy. Potrącony 68–latek został przewieziony do szpitala w Krasnymstawie.

Uszkodzona Toyota, która potrąciła mężczyznę
Toyota potrąciła mężczyznę idącego jezdnią. Nie miał odblasków

Okoliczności wypadku

Do zdarzenia doszło poza obszarem zabudowanym, w miejscu, gdzie droga jest nieoświetlona. Pieszy był ubrany w ciemne ubrania i nie miał odblasków. Kierowca miał nikłe szanse, aby go dostrzec. Trwa szczegółowe wyjaśnianie okoliczności potrącenia.

Toyota potrąciła meżczyznę
Mężczyzna nie miał odblasków, wjechała w niego Toyota w Borówku

Szanuj życie noś odblaski

Przepisy prawa nakładają obowiązek noszenia odblasków przez pieszych, którzy poruszają się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym. Warto nosić je również w terenie zabudowanym. Noszenie odblasków nie tylko pomaga uniknąć mandatu, ale przede wszystkim zwiększa widoczność pieszych dla kierowców, co przekłada się na większe bezpieczeństwo na drodze. Takie elementy odblaskowe pozwalają z dużym wyprzedzeniem kierowcy na reakcję.

Pieszy to niechroniony uczestnik drogi — kierowco zwolnij, jeżeli nie jesteś pewny sytuacji na drodze. Zyskasz cenne sekundy na reakcję.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.