Pierwszy etap przygotowań do budowy obwodnicy Łęcznej. Mieszkańcom chcą pokazać trzy warianty

Łęczna będzie miała obwodnicę
Łęczna będzie miała obwodnicę | fot. GDDKiA Lublin

Trzy wstępne warianty przebiegu obwodnicy Łęcznej w ciągu drogi krajowej nr 82 prezentować będzie mieszkańcom GDDKiA. Jest już wyznaczony termin spotkania informacyjnego.

Trzy warianty obwodnicy Łęcznej

Projektanci na etapie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego zaproponowali trzy warianty przebiegu obwodnicy Łęcznej w ciągu drogi krajowej nr 82. Dwa z nich omijają miasto od strony północnej, a jeden od południowej. Ich długość, w zależności od wariantu, wynosi od 5,1 do 7,6 km.

Planowana obwodnica będzie drogą jednojezdniową klasy GP (główna ruchu przyspieszonego), dwupasową, o szerokości jezdni 7 m. Lokalizacja początku projektowanego odcinka drogi uzależniona jest od wariantu trasy.

W wariancie pierwszym początek znajduje się w Kolonii Trębaczów, na skrzyżowaniu DK82 z drogą wojewódzką nr 829. Z kolei w wariantach drugim oraz trzecim w Zofiówce, na skrzyżowaniu DK82 z drogą powiatową nr 2017L. We wszystkich wariantach obwodnica włączy się do istniejącej DK82 około 2,5 km na wschód od centrum Łęcznej.

Proponowane trzy warianty obwodnicy Łęcznej w ciągu DK82
Proponowane trzy warianty obwodnicy Łęcznej w ciągu DK82 | fot. GDDKiA

Obecny etap prac projektowych pozwoli wskazać najkorzystniejszy wariant przebiegu trasy oraz umożliwi złożyć wniosek o uzyskanie decyzji środowiskowej. Kolejnym etapem będzie wykonanie elementów koncepcji programowej, która uszczegółowi rozwiązania dla wskazanego w DŚU wariantu trasy oraz określi wytyczne dla projektu budowlanego. 

W dalszej perspektywie, kolejne prace przygotowawcze obejmą zlecenie m.in. opracowania projektu budowlanego i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Po jej uzyskaniu zostanie przeprowadzona procedura związana z wykupem nieruchomości pod planowaną inwestycję w wybranym wariancie.

Spotkanie z mieszkańcami

Spotkanie informacyjne z mieszkańcami Łęcznej i terenów, przez które przechodzą proponowane warianty, zaplanowano na 8 czerwca (środa) o godz. 16 w sali Rady Miejskiej Urzędu Miejskiego w Łęcznej, ul. Plac Kościuszki 22.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.