Pierwszy dzień wiosny 2019. Kiedy zaczyna się wiosna? Sprawdź datę!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Przed nami pierwszy dzień astronomicznej i kalendarzowej wiosny. Tego samego dnia obchodzimy też dzień wagarowicza. Sprawdź, kiedy zaczyna się wiosna!

Pierwszy dzień wiosny 2019 to bez wątpienia termin, którego wyczekuje wielu z nas. Mroźna zima, która chyba każdemu z nas dała się we znaki, powoli odchodzi w zapomnienie, a w jej miejsce pojawi się wiosna. Przyroda wtedy budzi się do życia.

Wiosna astronomiczna 2019 – kiedy?

Pierwszy dzień wiosny astronomicznej w 2019 przypada na środę 20 marca. Tego dnia Słońce przejdzie przez tzw. punkt Barana (punkt równonocy wiosennej). Podczas astronomicznej wiosny dzień jest dłuższy od nocy, a ponadto z każdą kolejną dobą dzień jest dłuższy, noc krótsza, aż do przesilenia letniego, które w 2019 roku przypada na piątek 21 czerwca.

Wiosna kalendarzowa 2019 – kiedy?

Pierwszy dzień wiosny kalendarzowej w 2019 roku wypada dzień później, czyli w czwartek 21 marca. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to jednocześnie dzień wagarowicza! Dla większości uczniów dzień ten kojarzony jest z nieprzychodzeniem do szkoły i spędzaniem czasu na świeżym powietrzu w gronie przyjaciół.

Dzień wagarowicza 2019 – kiedy?

By jednak nie było tak beztrosko, mundurowi zapowiadają, że 21 marca będą mieć na oku wagarowiczów. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na kontrole miejsc gromadzenia się młodzieży. Będą patrolować rejony szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych, centra handlowe, parki i dworce.

Wiosenne przesilenie

Nadejście wiosny powinno spowodować, że poczujemy się lepiej, jednak organizmowi trudno dostosować się do nowej pory roku. W pierwszych dniach wiosny możemy poczuć spadek ogólnej kondycji i gorsze samopoczucie, osłabienie, bóle głowy i kończyn, senność, łatwe męczenie, trudności z koncentracją, chwiejne nastroje i rozdrażnienie. Przesilenie wiosenne może również zwiększać naszą podatność na różne infekcje wirusowe i bakteryjne, zwłaszcza górnych dróg oddechowych.

Topienie marzanny

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny kojarzy się nam z pewnymi tradycjami m.in. topieniem marzanny. Właśnie w ten sposób symbolicznie żegnamy zimę i witamy wiosnę.

Wiosna będzie nam towarzyszyć przez kolejne trzy miesiące. Astronomiczne lato rozpoczyna się 21 czerwca, a kalendarzowe dzień później.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.