Pierwsze 10 autobusów z darmowym internetem

W pierwszych 10 autobusach i trolejbusach bezpłatny internet właśnie się pojawił. Do końca roku z darmowego wi-fi skorzystamy w ok. 50 pojazdach miejskiej komunikacji. To inicjatywa klubu Wspólny Lublin, który przekonał do tego pomysłu MPK.

– Dwa miesiące temu zapowiedzieliśmy uruchomienie wi-fi w pojazdach MPK. Dotrzymaliśmy słowa – mówi Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta Lublin.

– Chcemy, by bezpłatny Internet był we wszystkich naszych autobusach. Dzięki temu rośnie jakość usług naszego przewoźnika – dodaje

Bezpłatne wi-fi w miejskiej komunikacji to pomysł radnych Wspólnego Lublina. Namówili do tego prezesa MPK. Dzięki temu już od dziś w 5 autobusach i 5 trolejbusach został zamontowany specjalny system, który pozwala pasażerom bezpłatnie korzystać z sieci. – Do końca roku system będzie działał w ok. 50 pojazdach, czyli ok. 25 proc. taboru – podkreśla Piotr Kowalczyk. Autobusy będą oznaczone specjalną naklejką.

Montaż routerów we wszystkich 220 autobusach i trolejbusach, które jeżdżą po Lublinie zakończy się w 2015 roku. Prędkość przesyłu danych wyniesie 512 kb/s. Nowa usługa nie będzie wiązała się dla mieszkańców Lublina ze wzrostem cen biletów.

Internet będzie w autobusach i trolejbusach z naklejonym na szybie charakterystycznym, czarno-białym logo. W telefonie lub laptopie pasażer powinien wyszukać dostępne sieci i otworzyć przeglądarkę. Na ekranie pojawi się strona ze znakiem MPK, linkiem do regulaminu usługi (nie trzeba klikać) i dużym przyciskiem „chcę korzystać”. – Nie ma żadnych ograniczeń, niczego nie blokujemy i mam nadzieję, że nie będziemy musieli – mówi Tomasz Fulara, prezes MPK.

materiały: wspolnylublin.com

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Hhahahhahahha 😀
    512 kbs aero tam daliście ? 😀 512 będzie na łebka ? czy 512 będzie dzielone na ilość osób korzystającyhc ? 😀