Pielęgniarki ze szpitala przy ul. Kraśnickiej dostaną podwyżkę

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej oraz przedstawiciele pielęgniarek zawarli wstępne porozumienie, dotyczące podwyżki płac dla pielęgniarek i położnych.

Problem zaostrzył się na początku ubiegłego tygodnia. Pielęgniarki masowo zaczęły chodzić na zwolnienia lekarskie. W sumie było to ok. 150 pielęgniarek i położnych, przez które szpital musiał odwołać wszystkie planowe przyjęcia i operacje. O tym pisaliśmy tutaj – Paraliż w Szpitalu Wojewódzkim w Lublinie. Pielęgniarki nie przyszły do pracy

We wtorek doszło do spotkania dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego i przedstawicieli Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych z regionu Lubelskiego. Dyrektor wstępnie zgodził się na większość postulatów, które zostały mu przedstawione, w tym podwyżkę.

Jak zapewnił dyrektor, pielęgniarki dostaną od czerwca podwyżkę w wysokości 500 zł „na rękę” i kolejne 500 zł od 1 stycznia 2019 r. W sumie to 1000 złotych, czyli tyle, ile domagały się pielęgniarki od grudnia, kiedy to rozpoczął się zbiorowy spór w WSS.

Przypomnijmy, że w szpitalu pracuje ok. 700 pielęgniarek i ich wynagrodzenie zasadnicze wynosi od 2050 do 2800 zł brutto.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.