Piękna wielkanocna tradycja. Konno z koszyczkami, czyli święcenie pokarmów w Motyczu

Konne święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w Motyczu
Konne święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w Motyczu | fot. Stajnia Karo

Tradycją Wielkiej Soboty jest święcenie pokarmów przeznaczonych na wielkanocny stół. W kościele pw. Matki Bożej Anielskiej w Motyczu ta tradycja ma wyjątkową oprawę. Drogami tej miejscowości przejedzie orszak konny z koszyczkami.

Konne święcenie pokarmów w Motyczu

Motycz to miejscowość mieszcząca się w gminie Konopnica, nieopodal Lublina. To tu corocznie w Wielką Sobotę odbywa się konne święcenie pokarmów. Tak będzie też i w tym roku. Stajnia Karo zaprasza na tradycyjny Wielkanocny przejazd orszaku konnego oraz poświęcenia pokarmów.

Orszak składał się będzie z około 40 koni. Jego uczestnicy wyruszą około godziny 10:30 ze Stajni Karo i przejadą ponad 2-kilometrowy odcinek pod Kościół Matki Bożej Anielskiej w Motyczu, gdzie o godzinie 11:00 nastąpi poświęcenie pokarmów.

Tak wyglądał przejazd uczestników w ubiegłym roku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.