Piątek kolejnym dniem z burzami. Będzie grzmiało w całym woj. lubelskim

4916627 burza 900 597
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Załamanie pogody w woj. lubelskim. Piątek będzie kolejnym dniem, podczas którego należy się spodziewać burz przechodzących przez nasz region.

Załamanie pogody – 07.06.2019

Piątek to kolejny dzień z burzami. Tym razem ich strefa przeniesie się do centrum i wschodu naszego kraju. Według Polskich Łowców Burz, kolejny raz komórki burzowe będą rozwijać się w strefie zbieżności wiatrów oraz w podwyższonych warunkach kinematycznych.

Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed wystąpieniem burz z gradem na terenie całego województwa lubelskiego. Ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj od godz. 13:00 do godz. 22:00.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad” – prognozuje Ewa Łapińska z IMGW.

Burz należy spodziewać się przede wszystkim w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Gdzie jest burza? Radar burz [07.06.2019]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.