Piana w fontannie na Placu Wolności. Nie udało się znaleźć żartownisia

Piana w fontannie na Placu Wolności w Lublinie
Piana w fontannie na Placu Wolności w Lublinie | fot. czytelnik Kamil

Monitoring nie zarejestrował momentu wlania do fontanny substancji, która spowodowała pojawienie się gęstej piany w fontannie. Fontanna została już oczyszczona przez MPWiK i zalana czystą wodą.

Piana w fontannie

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w piątek (25.06) na Placu Wolności w Lublinie. Nieznany sprawca wlał do niecki fontanny nieznaną substancję, która spowodowała, że w krótkim czasie fontanna zapełniła się gęstą pianą. O tym pisaliśmy tu: Piana w fontannie w Lublinie. Trzeba wymienić kilkanaście tysięcy litrów wody

„Nasz strażnik zaobserwował, że w fontannie na Placu Wolności jest dużo piany. Od razu został poinformował o tym dyżurnego, który powiadomił MPWiK o zaistniałej sytuacji. Kamery monitoringu nie uchwyciły momentu wlania chemikaliów do fontanny” – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej w Lublinie.

Służby MPWiK niezwłocznie po otrzymaniu powiadomienia przystąpiły do usunięcia piany z fontanny. Woda z pianą została spuszczona z fontanny. Następnie cała niecka została umyta, wyczyszczona i napełniona czystą wodą. Fontannę uruchomiono ponownie w poniedziałek (28.06).

Koszt związany z usunięciem piany wyniósł ok. 700 złotych. W cenę jest wliczona woda i interwencja pracowników MPWiK.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.