Ważny temat? Prześlij newsa!

PGE MKS ma nową gwiazdę. Wielki talent zagra w Lublinie

Spotted Lublin

PGE MKS El-Volt Lublin ogłosił hitowy transfer! Do wicemistrzyń Polski dołącza Oliwia Domagalska. Czy wielki talent polskiej piłki ręcznej podbije Lublin?

Oliwia Domagalska

Fot. Paweł Bejnarowicz Handball Polska

PGE MKS El-Volt Lublin odpalił prawdziwą bombę transferową i ogłosił zakontraktowanie jednej z najbardziej utalentowanych piłkarek ręcznych w kraju. Do drużyny wicemistrzyń Polski dołącza Oliwia Domagalska, która ma stać się nową reżyserką gry biało-zielonych. To spektakularny ruch władz lubelskiego klubu, który jasno pokazuje, że w nadchodzącym sezonie celem jest pełna dominacja na krajowych parkietach.

Kibice z Lublina mają ogromne powody do radości, bo do zespołu trafia zawodniczka o niesamowitym potencjale. 24-letnia leworęczna rozgrywająca mierzy 178 centymetrów wzrostu i ma za sobą życiowy sezon w barwach KRASOŃ MKS Piotrcovii, gdzie rzuciła aż 104 bramki i zanotowała 97 asyst. Domagalska podpisała w Lublinie kontrakt do końca sezonu 2026/2027 z opcją przedłużenia, odrzucając przy tym oferty z klubów zagranicznych. Wybrała Lublin, ponieważ jak sama podkreśla, tutejszy MKS to absolutna legenda, a organizacja, marketing i wsparcie sponsorów stoją tu na najwyższym europejskim poziomie.

Przyszłość polskiej piłki ręcznej zagra w Globusie

Przejście Domagalskiej do Lublina to nie tylko wzmocnienie ofensywy, ale też potężny zastrzyk energii w grze obronnej. Trener Paweł Tetelewski wprost nazywa nową podopieczną „przyszłością polskiej piłki ręcznej”, chwaląc jej wszechstronność techniczną, rzut z dystansu i doskonały przegląd pola. Z kolei dyrektor sportowa Monika Marzec zwraca uwagę, że Oliwia świetnie radzi sobie w defensywie na pozycji numer dwa. Taka uniwersalność jest kluczowa w dzisiejszym, niesamowicie szybkim szczypiorniaku, gdzie nie ma czasu na zmiany zawodniczek przy przejściu z ataku do obrony.

Dla samej zawodniczki gra w biało-zielonych barwach to wielki krok naprzód, szansa na występy w europejskich pucharach oraz przepustka do stałego miejsca w seniorskiej reprezentacji Polski. Domagalska, która z kadrą juniorską zdobywała już medale mistrzostw Europy, ciężko pracuje na swoją pozycję i nie ukrywa, że jest boiskową perfekcjonistką. W Lublinie spotka też znajome twarze – trenera Tetelewskiego, z którym świętowała już sukcesy w kadrach młodzieżowych, oraz nowe koleżanki z drużyny. To czwarte oficjalne wzmocnienie lubelskiego klubu przed nowym sezonem, a działacze zapowiadają, że to jeszcze nie koniec emocji transferowych.

Jak oceniacie ten transfer? Czy Oliwia Domagalska poprowadzi PGE MKS El-Volt Lublin do upragnionego mistrzostwa Polski i podbije europejskie parkiety? Dajcie znać w komentarzach!

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

Najnowsze opinie:

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check