Petunie, wilce, komarzyce i pacioreczniki. Lublin z nowymi nasadzeniami na lato

Letnia odsłona kwietnych dekoracji na Placu Łokietka
Letnia odsłona kwietnych dekoracji na Placu Łokietka | fot. Urząd Miasta Lublin

Rozpoczęła się druga w tym roku wymiana kwiatów w przestrzeni miejskiej Lublina. Przed Bramą Krakowską oraz na ul. Królewskiej pojawiły się już nowe kompozycje z petunii i wilców. Gdzie pojawią się jeszcze nowe nasadzenia?

Lublin w kwiaty przybrany

Druga w tym roku wymiana kwiatów rozpoczęła się w poniedziałek (14.06) i potrwa co najmniej do końca tygodnia. Pierwsze petunie znalazły się już w wieżowych konstrukcjach na placu Łokietka oraz donicach wiszących przy ul. Królewskiej.

W kolejnych dniach trafią do wszystkich konstrukcji w kształcie piramid oraz donic wiszących na słupach rozlokowanych m.in. na Krakowskim Przedmieściu, placu Zamkowym, pod Trybunałem Koronnym, ul. Narutowicza oraz placu Wolności.

Na barierach pasa dzielącego ul. Jana Pawła II na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Filaretów pojawią się czerwone pelargonie z białozieloną komarzycą – łącznie 132 skrzynki balkonowe z ponad tysiącem kwiatów.

Do donic przy al. Tysiąclecia, ul. Świętoduskiej oraz ul. Bernardyńskiej trafi okazały paciorecznik Canna indica w czerwonym kolorze wraz z petunią kaskadową i wilcem. Podobna aranżacja znajdzie się w donicach rozlokowanych przy ul. Muzycznej, tutaj pacioreczniki zostaną zastąpione trawą ozdobną – trzcinnikiem.

To nie ostatnia w tym roku zmiana kompozycji. Jesienią, petunie, wilce, komarzyce i pacioreczniki zostaną zastąpione nasadzeniami z wrzosów i chryzantem, a także kapustami ozdobnymi, które będą dekorować miasto przez całą zimę.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.