Perła – Browary Lubelskie sfinansuje zakup karetki dla szpitala zakaźnego w Puławach

Perła - Browary Lubelskie sfinansuje zakup karetki dla szpitala zakaźnego w Puławach
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Lubelski Browar sfinansuje zakup specjalistycznego ambulansu na potrzeby SP ZOZ w Puławach, który jako jedyny w województwie lubelskim został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny.

Perła – Browary Lubelskie jest kolejną firmą, która w dobie epidemii podjęła decyzję o wsparciu służb medycznych w walce z kornawirusem. Browar postanowił zakupić specjalistyczny ambulans na potrzeby szpitala w Puławach, który w naszym województwie została włączona do ogólnopolskiej sieci szpitali leczących wyłącznie pacjentów z COVID-19.

„Jako przedsiębiorstwo silnie związane z Lubelszczyzną pragniemy w ten sposób okazać solidarność z mieszkańcami naszego regionu. Wierzymy, że zakup nowoczesnego ambulansu ratunkowego usprawni niesienie pomocy wszystkim potrzebującym oraz zwiększy bezpieczeństwo personelu medycznego” – mówi Andrzej Rutkowski, Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie S.A.

„Dziękuję zarządowi i dyrekcji lubelskiego browaru za pomoc, która trafia do nas w momencie pełnym najtrudniejszych wyzwań. Nowo zakupiony ambulans będzie służyć pacjentom z objawami zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2, których życie jest zagrożone w związku z dodatkowymi, nagłymi i ostrymi schorzeniami, jak np. udary mózgu, zawały serca czy urazy w wyniku wypadków komunikacyjnych” – podkreśla Piotr Rybak, Dyrektor SP ZOZ w Puławach.

W pełni wyposażony ambulans zakupiony ze środków przekazanych przez Perła – Browary Lubelskie S.A. trafi do puławskiego szpitala w pierwszej połowie kwietnia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.