PayPal 16 grudnia pobierze opłatę za brak aktywności. Jak jej uniknąć?

paypal
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

PayPal od 16 grudnia wprowadzi roczną opłatę w wysokości 45 PLN dla użytkowników, których konta były nieaktywne przez rok lub dłużej – ale możesz uniknąć opłaty.

Od 16 grudnia 2020 r., jeśli masz gotówkę na koncie PayPal, ale Twoje konto było nieaktywne przez ponad 12 miesięcy, zostanie naliczona opłata za brak aktywności w wysokości 45 PLN lub równej kwocie dostępnej na koncie, jeśli jest ona mniejsza niż 45 PLN. Opłata ta będzie pobierana co roku, jeśli konto nadal będzie nieaktywne i będą na nim dostępne środki.

PayPal – opłata za brak aktywności

„Brak aktywności na koncie PayPal: jeśli na Twoim koncie PayPal nie odnotowano aktywności przez co najmniej 12 miesięcy, możemy pobrać opłatę roczną za brak aktywności. Konto PayPal zostaje uznane za nieaktywne, jeśli się do niego nie logujesz ani z niego nie korzystasz w celu wysłania, odebrania lub wypłaty środków” – czytamy w komunikacie firmy PayPal.

Opłata nie zostanie jednak zastosowana w przypadku osób, które nie mają żadnych pieniędzy na koncie PayPal lub których saldo jest ujemne (nawet jeśli z kontem jest powiązana karta kredytowa lub debetowa).

Kiedy szczegóły opłaty za brak aktywności zostały po raz pierwszy ujawnione w październiku, PayPal powiedział, że opłata wyniesie 50 PLN, chociaż od tego czasu została zmniejszona do 45 PLN. PayPal odmawia wyjaśnienia, dlaczego zmienił opłatę, ale poniższe informacje, jak tego uniknąć, są nadal aktualne.

Jak uniknąć opłaty PayPal za brak aktywności?

Jeśli masz konto PayPal, ale nie używasz go regularnie, możesz uniknąć opłaty, logując się na swoje konto – lub dokonując transakcji – do godziny 23:59 15 grudnia 2020 r. Oznacza to, że będziesz „aktywny” w ciągu ostatnich 12 miesięcy, więc nie zostaniesz obciążony.

W tym momencie, jeśli nie korzystasz z konta PayPal i nie chcesz ryzykować obciążenia w przyszłości, możesz po prostu zamknąć konto.

Jak zamknąć konto PayPal?

  1. Zaloguj się na konto PayPal
  2. Kliknij w ikonę koła zębatego (ustawień)
  3. W obszarze Opcje konta kliknij polecenie Zamknij konto
  4. Postępuj zgodnie z instrukcjami

Ważne! Przed zamknięciem konta PayPal usuń wszelkie informacje finansowe (w tym informacje dotyczące karty i rachunku bankowego). Przelej pieniądze z konta PayPal na swój rachunek bankowy. Aby zamknąć swoje konto, zaloguj się w witrynie PayPal. Ta funkcja nie jest dostępna w aplikacji PayPal.

Możesz również pozostawić konto otwarte, ale przelać wszelkie pieniądze, które tam masz, na inne konto, ponieważ nie zostaniesz obciążony, jeśli Twoje konto PayPal nie ma salda. PayPal twierdzi, że nie planuje zamykania nieaktywnych kont, które nie mają sald.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.