Pawie z Ogrodu Saskiego opuściły Lublin. Powód? Epidemia ptasiej grypy

Pawie w Ogrodzie Saskim
Pawie w Ogrodzie Saskim | fot. Dominik Wąsik

Pawie z Ogrodu Saskiego w Lublinie opuściły park. Powodem wywiezienia ptaków jest możliwość wystąpienia ptasiej grupy. Aby tego zapobiec ptaki zostały przetransportowane do bezpiecznego miejsca.

 

W naszym województwie nie stwierdzono jeszcze żadnych ognisk ptasiej grypy, ale wojewoda wprowadził zakaz wolnego wybiegu ptactwa domowego. Dotyczy to również ptaków z Ogrodu Saskiego.

 

Wszyscy przyzwyczailiśmy się, że piękne pawie są w Ogrodzie Saskim, ale tymczasowo opuściły park. Powodem nie jest zima, a możliwość wystąpienia ptasiej grypy, dlatego ptactwo hodowlane należy trzymać w przeznaczonych do tego celu pomieszczeniach.

 

Ptaki zostały przetransportowane we wtorek poza Lublin, gdzie są pod stała opieką weterynarza. Pawie powrócą do Ogrodu, gdy zagrożenie minie.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.