Patrole policyjne będą częściej pojawiały się na stokach narciarskich

stok góry narty śnieg narciarz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od najbliższego weekendu będą prowadzone kontrole stoków narciarskich, dotyczące przestrzegania reżimu sanitarnego.

​Mimo wprowadzonych obostrzeń, w miniony weekend nielicznie otwarte wyciągi narciarskie były pełne miłośników białego szaleństwa. Ta informacja nie spodobała się ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu, który zapowiadał, że od najbliższego weekendu na stokach narciarskich pojawią się policjanci.

„Od najbliższego weekendu kontrole stoków. Jeśli potwierdzą one, że mamy naruszenie reżimu sanitarnego oraz będziemy mieli przyrost zachorowań, którego nie będzie można przypisać innym elementom, będę rekomendował zamknięcie stoków” – powiedział minister Niedzielski w trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej.

Z protokołu sanitarnego dotyczącego korzystania ze stacji narciarskich wynika m.in., że na stokach narciarskich będzie limit osób – jedna osoba na 100 metrów w strefie czerwonej, a w gondolach czy na krzesełkach nie będą mogły jeździć obce sobie osoby.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.