Pasażerowie nie będą musieli kupować już biletów. Bezpłatna komunikacja miejska od 1 września

Chełmskie Linie Autobusowe
Komunikacja miejska w Chełmie | fot. Chełmskie Linie Autobusowe

Od 1 września pasażerowie chełmskiej komunikacji miejskiej nie będą musieli płacić za przejazd pod Chełmie. Na terenie miasta będzie obowiązywała bezpłatna komunikacja miejska.

Darmowa komunikacja miejska w Chełmie

Bez biletu od 1 września 2021 r. będą jeździć mieszkańcy Chełma, ale również wszyscy, którzy będą przebywać w Chełmie. Podjęcie decyzji o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji miejskiej poprzedzone było głęboką analizą.

„To pierwszy krok w stronę rozwoju transportu publicznego w naszym mieście. Następny to wymiana taboru Chełmskich Linii Autobusowych, do czego przystępujemy już pod koniec roku. Wtedy trafią do nas pierwsze niskoemisyjne Solarisy” – mówi Jakub Banaszek, prezydent Chełma.

W grudniu 2021 r. tabor wzmocni sześć niskoemisyjnych autobusów, zaś na przestrzeni dwóch lat ponad 20 pojazdów napędzanych wodorem. Na zakup tych ostatnich Chełm otrzymał ponad 100 milionów złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.