Parkujesz na węźle przesiadkowym, ale nie korzystasz z komunikacji miejskiej? Zapłacisz karę

Węzeł przesiadkowy przy ul. Choiny
Węzeł przesiadkowy przy ul. Choiny | fot. Miasto Lublin

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie chce zrobić porządek z kierowcami, którzy parkują auta na węzłach przesiadkowych, ale nie przesiadają się do komunikacji miejskiej.

Kara za parkowanie na węźle przesiadkowym

W czwartek podczas sesji Rady Miasta radni będą debatować nad projektem regulaminu, który ma obowiązywać na wszystkich węzłach przesiadkowych w Lublinie. Chodzi o te przy ulicach: Choiny, Franczaka „Lalka”, Zbożowej i Żeglarskiej.

Obecnie z węzłów mogą korzystać wszyscy kierowcy i pozostawiam tam pojazdy bez ograniczeń. Wkrótce ma to się jednak zmienić, ponieważ ZTM chce zrobić porządek z pojazdami, których kierowcy nie przesiadają się do komunikacji miejskiej.

Doba parkingowa ma obowiązywać od godziny 4.30 do godziny 2.30 dnia następnego przed 7 dni w tygodniu. Warunkiem pozostawienia pojazdu na miejscu postojowym P+R jest posiadanie biletu wniesienia opłaty za przejazd środkiem transportu zbiorowego w danej dobie parkingowej.

W innym przypadku kierowcy pozostawionego auta grozi kara. Opłata dodatkowa ma wynosić 200 zł za każdą dobę. Z węzłów przesiadkowych nie mogą korzystać właściciele m.in. pojazdów ciężarowych, ciągników czy samochodów z reklamami wielkoformatowymi.

Regulamin zacznie obowiązywać prawdopodobnie od października.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.