Papierosy bez akcyzy w aucie 46-latka. Naraził Skarb Państwa na stratę 25 tys. zł

papierosy bez akcyzy kontrabanda
Papierosy bez akcyzy w aucie 46-latka | fot. KMP Lublin

Zatrzymany przez policjantów 46-latek z Lublina miał w samochodzie papierosy bez polskiej akcyzy. Straty Skarbu Państwa oszacowano na 25 tys. złotych.

Wpadł z kontrabandą

W czwartek policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie na ul. Turystycznej namierzyli samochód marki Hyundai użytkowany przez 46-latka z Lublina. W pojeździe ukrytych było łącznie ponad 1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

„Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyniosłyby 25 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszy zarzuty” – informuje kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Posiadanie i przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.