Panzerotti, Focacce, Pasticcio i wiele innych włoskich dań w Biga Gastronomia Italiana

Restauracja Biga
Restauracja Biga | materiały prasowe

Biga jest przywilejem i jest podstawą wszystkich naszych produktów na zakwasie. Naszym standardowym produktem jest panzerotto w wielu odmianach i kombinacjach.

Biga Gastronomia Italiana

Panzerotto
Panzerotto

Panzerotto prawdopodobnie narodziło się w Apulii od anonimowego piekarza lub nieznanej gospodyni domowej, która resztki ciasta chlebowego przerabia na małą pizzę, napełnia pomidorami i mozzarellą, zamyka w kształcie półksiężyca. Narodziny panzerotto to typowa historia ubogiej kuchni, która charakteryzuje włoskie tradycje kulinarne, zwłaszcza na południu. Nawet panzerotto, mimo skromnych początków, jest dziś w modzie, także dzięki temu, że można się nim degustować, spacerując jako uliczne jedzenie. Doceniany w całych Włoszech, oferowany w najdziwniejszych wariantach. Ciasto można przygotować z różnych rodzajów mąki, ale tradycja mówi, że robi się je z mąki 0 i semoliny z pszenicy durum, dzięki czemu po usmażeniu panzerotto będzie złociste i chrupiące.

My w Biga mamy nieco inną wizję; przede wszystkim począwszy od rodzaju użytej mąki, wyłącznie jakościowej ponownie zmielonej semoliny z pszenicy durum. Ciasto jest proste i wykonane z poszanowaniem tradycji, ale zawsze ze szczyptą innowacji. Składa się z ponownie zmielonej semoliny z pszenicy durum, wody, soli, cukru, drożdży i oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia. Wszystko, co tu znajdziesz, jest domowej roboty; żadnych sztuczek i skrótów, zaczynamy od jakościowego surowca, aby dotrzeć do gotowego produktu.

Apulijska i włoska Focacci
Apulijska i włoska Focacci

W naszym menu nie mogło zabraknąć innego typowego produktu tradycji apulijskiej i włoskiej; Focacci. Tutaj również zawsze zaczynamy od tradycji naszych dziadków, nadając współczesności naszym produktom i ciastom. Nie śpieszymy się, a nasze ciasta wyrastają i dojrzewają przez co najmniej 48 godzin, gwarantując tym samym zapach, lekkość i strawność naszym wyrobom.

Pizza włoska
Pizza włoska

Pizza jest tradycyjnie włoska i oczywiście ta również jest przygotowywana według bardzo precyzyjnych zasad, by podkreślić ostateczną jakość naszego ciasta.

Propozycje dań w restauracji Biga
Propozycje dań w restauracji Biga

Codziennie pojawiają się nowości według inspiracji naszego szefa kuchni. Wystarczy przyjść i odwiedzić nas, aby odkryć menu i pozycje poza menu. Śledźcie również nasz profil na Facebook Biga Gastronomia Italiana.

Czekamy na was!

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.