Paliwo na stacjach Orlen poniżej 6 zł za litr. Gdy go zabraknie, pracownicy mają wywieszać karteczki „awaria dystrybutora”

Paliwo poniżej 6 zł za litr na stacji paliw Orlen przy ul. Głębokiej w Lublinie - 27.09.2023
Paliwo poniżej 6 zł za litr na stacji paliw Orlen przy ul. Głębokiej w Lublinie - 27.09.2023 | fot. Dominik Wąsik

Wielu kierowców aktualną sytuację na stacjach paliw w Polsce określa mianem „cudu”. Mimo wysokiej ceny baryłki ropy na świecie, paliwo na stacjach w kraju jest już poniżej 6 zł za litr. Orlen wysłał do stacji komunikat z „nowym standardem” oznaczania dystrybutorów w sytuacjach braku paliwa.

Paliwo poniżej 6 zł za litr

Od kilku dni w sieci zaczęły pojawiać się zdjęcia dystrybutorów, na których widoczna jest informacja o awarii tego urządzenia. Zdjęcia pochodzą ze stacji paliw w różnych miastach i miejscowościach, co od razu zwróciło uwagę Internautów, bo dziwna ta masowa awaria dystrybutorów.

Mimo że baryłka ropy osiągała rekordową cenę w ostatnich tygodniach, to na polskich stacjach ceny paliw spadają i prawdopodobnie wciąż spadać będą.

„Jeśli chodzi o rynek hurtowy paliwowy, to od kilku dni mamy stabilizację, zmiany są niewielkie. Wszystko wskazuje na to, że na początku października ceny paliw (benzyny i oleju napędowego) na stacjach powinny być stabilne, nie powinny zmieniać się istotnie” – komentuje Grzegorz Maziak, analityk rynku paliw e-petrol.pl.

Zobacz także: Gdzie w Lublinie zatankować AdBlue z dystrybutora? Lista stacji paliw

Czy w dalszym ciągu paliwo na stacjach będzie tanieć?

„Czy uda się utrzymać tak niskie poziomy cenowe w dłuższej perspektywie? Będzie o to trudno, jeśli patrzymy na to, co dzieje się na rynkach światowych. Na rynku naftowym baryłka Brent w tym tygodniu bliża się już do poziomu 100 dolarów. Na razie nie został jeszcze osiągnięty, ale jest już naprawdę blisko” – dodaje Maziak.

Według analityków e-petrol.pl w najbliższych dniach za Pb 95 będziemy płacić średnio 5,89-6,01 zł za litr, za Pb 98: 6,53-6,71 za litr, za ON: 5,87-5,99 za litr, a za autogaz: 2,73-2,83 zł za litr.

Brak paliwa na stacji Orlen jako awaria

W piątek w mediach społecznościowych pojawiły się informacje o wprowadzeniu przez Orlen „nowego standardu” oznaczania dystrybutorów w sytuacjach, gdy brakuje wybranego rodzaju paliwa. Zdjęcia przedstawia zrzut ekranu, na którym jest widoczna treść maila wysłanego do stacji przez jeden z działów Orlenu.

Zgodnie z nowym standardem – w przypadku, kiedy brakuje wybranego rodzaju paliwa, na dystrybutorach ma się pojawiać komunikat o awarii danej pompy.

„Jeżeli brakuje wszystkich rodzajów paliw, wszystkie oznaczenia/naklejki paliwowe należy zakleić komunikatem formatu A4 z »Awaria dystrybutora. Przepraszamy za utrudnienia«. W wyżej wymienionych sytuacjach nie należy używać czerwonych etykiet z informacją chwilowy brak paliwa. Kategorycznie zakazane jest eksponowanie jakichkolwiek komunikatów z informacją, że stacja jest nieczynna” – czytamy w treści maila.

Redakcja Business Insidera zwróciła się bezpośrednio do biura prasowego Orlenu z pytaniem o autentyczność maila. Koncern naftowy potwierdził, że takie instrukcje zostały wysłane do pracowników stacji pod szyldem Orlen w całej Polsce.

Zobacz także: Na których stacjach paliw w Lublinie jest kompresor do pompowania kół? [LISTA, ADRESY]

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.