Paliwa na stacjach tanieją. Ale wyjazdy na ferie będą droższe niż przed rokiem

Ceny wszystkich paliw na stacjach nieznacznie spadają – informuje BM Reflex. Od początku roku kierowcy płacą mniej średnio o 4 -5 groszy na litrze. Jednak i tak płacimy więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

 

Od początku roku wszystkie paliwa tanieją średnio o 4 -5 groszy na litrze. To jednak wciąż mało by zrekompensować podwyżki z listopada i grudnia ubiegłego roku. W kolejnym tygodniu stycznia ceny paliw na stacjach mogą w dalszym ciągu nieznacznie tanieć, średnio o ok. 3 gr/l.

 

Średnie detaliczne ceny paliw na dzień 12-01-2017
benzyna bezołowiowa 95 – 4,74 zł/l (-3 gr/l),
benzyna bezołowiowa 98  – 5,03 zł/l (-3 gr/l),
olej napędowy – 4,64 zł/l (-3 gr/l),
autogaz – 2,23 zł/l (-2 gr/l).

 

W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego za wszystkie paliwa płacimy obecnie więcej. Benzyna bezołowiowa 95 jest droższa o 64gr/l, olej napędowy aż 74 gr/l, a LPG o 32 gr/l.

 

Rozpoczyna się okres ferii zimowych i wyjazdów na zimowy odpoczynek. Wyraźnie widać, że rachunki za tankowanie będą wyższe od 15 do 19 %.

 

W ubiegłym roku przez cały okres ferii nie notowaliśmy podwyżek cen na stacjach, czy tak będzie i w tym roku? Wydaje się, że szanse na taki scenariusz są mniejsze niż rok temu.

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.