Padła ofiarą oszustwa "na policjanta". 59-latka straciła 56 tys. złotych

8716733 pieniadze 900 556
Pieniądze | fot. shutterstock

Sprawca podając się za funkcjonariusza powiadomił kobietę przez telefon, że padła ona ofiarą oszustwa i jej pieniądze są zagrożone. Kobieta wypłaciła pieniądze z banku i zostawiła je w jednej z kamienic. Łupem sprawcy padło 56 tys. zł.

 

Policjanci kolejny raz apelują do osób starszych o czujność i rozwagę. W środę w Białej Podlaskiej miało miejsce kolejne oszustwo metodą „na policjanta”. Do 59-letniej mieszkanki miasta zadzwonił nieznany mężczyzna. W trakcie prowadzonej rozmowy sprawca podając się za funkcjonariusza policji, zapytał kobietę dlaczego ta nie stawiła się na wezwanie policji.

 

Następnie powiadomił ją, że jej dowód osobisty został podrobiony. Przekonał kobietę, że posiadane przez nią pieniądze są zagrożone, więc musi je wypłacić i przekazać policjantom. Zobowiązał się również, że po „akcji” pieniądze zostaną jej zwrócone.

 

Wypłaconą z konta gotówkę, pozostawiła na klatce schodowej jednej z kamienic. Kiedy zorientowała się, że padła ofiarą oszusta o całym zdarzeniu poinformowała również stróżów prawa. Kobieta straciła 56 tys. złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.