Pada i grzmi. Przez nasz region przechodzą gwałtowne burze. Strażacy w akcji

pogoda chmury ciemno burza
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Uszkodzone dachy, powalone drzewa i zalane piwnice – w tej chwili strażacy z naszego województwa usuwają skutki blisko 70 zdarzeń.

Ulewne deszcze, a miejscami opady gradu – przez województwo lubelskie przemieszcza się strefa burz. Porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 80 kilometrów na godzinę. Według zapowiedzi synoptyków pogoda powinna się poprawić późnym wieczorem.

– Na obszarze występują burze z intensywnymi opadami deszczu, lokalnie pada grad. Miejscami natężenie opadów dochodzi do 30 litrów na metr kwadratowy na godzinę, a porywy wiatru osiągają do 80 km/h. Burze przemieszczają się na zachód i nadal mogą im towarzyszyć opady deszczu do 20 litrów na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 75 km/h – prognozuje IMGW.

Strażacy już mają ręce pełne roboty. W całym województwie na tę chwilę jest około 70 zdarzeń. W większości są to uszkodzone dachy budynków mieszkalnych i gospodarczych, powalone konary oraz zalane piwnice. W jednym przypadku doszło do małego pożaru od uderzenia pioruna. Na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Czytaj także: Sprawdź, jak zachować się w czasie burzy

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.