Paczki żywnościowe dla podopiecznych Caritas Lublin od Browaru Perła

Browar Perła przekazał paczki żywnościowe dla Caritas Lublin
Browar Perła przekazał paczki żywnościowe dla Caritas Lublin | materiały prasowe

W środę w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej miało miejsce przekazanie lubelskiej Caritas paczek żywnościowych przygotowanych przez PERŁA – Browary Lubelskie S.A.

Paczki żywnościowe od Browaru Perła dla Caritas Lublin

Perła – Browary Lubelskie S.A. od lat angażuje się w życie naszego regionu. Przed wybuchem epidemii działania firmy w tym zakresie przyjmowały w szczególności formę sponsorowania inicjatyw kulturalnych i klubów sportowych z Lubelszczyzny. Teraz, gdy tak wiele zmieniło się w naszym otoczeniu, firma zintensyfikowała akcje służące lokalnej społeczności.

W środę 31 marca w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej przedstawiciele browaru przekazali na ręce jej dyrektora, ks. Wiesława Kosickiego, 200 toreb z produktami spożywczymi o długim terminie przydatności do spożycia.

Do podopiecznych Caritas trafią głównie podstawowe artykuły przydatne w każdej kuchni, jak m.in. ryż, makaron, cukier, olej, konserwy, ale z uwagi na zbliżające się święta w paczkach nie mogło zabraknąć również słodkiego akcentu.

Ponadto lokale firmowe Perły – Perłowa Pijalnia Piwa i Perła Sport Pub przygotują potrawy na śniadanie wielkanocne dla potrzebujących organizowane w sobotę 3 kwietnia przez Caritas. Łącznie zapewnią one z tej okazji ciepły posiłek aż 500 osobom.

Myślę, że dla tych kilkuset osób, do których dzięki współpracy Browaru Perła i lubelskiej Caritas trafi nasz dar serca, będzie to bardzo wymierne wsparcie, które pozwoli im stworzyć namiastkę prawdziwych świąt” – powiedział Andrzej Rutkowski, Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie S.A.

Mogę zadeklarować, że Browar Perła będzie w dalszym ciągu wspierać mieszkańców naszego miasta i regionu w tym trudnym dla wszystkich okresie. Zapewniam, że już niedługo będziemy mogli poinformować o naszej kolejnej inicjatywie” – dodał dyr. Andrzej Rutkowski.

Browar Perła przekazał paczki żywnościowe dla Caritas Lublin | materiały prasowe

Inne inicjatywy pomocowe Browaru Perła od początku pandemii:

• Pierwszą inicjatywą w tym zakresie była decyzja o sfinansowaniu przez Perłę zakupu specjalistycznego ambulansu na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach. Puławska placówka po przekształceniu w szpital jednoimienny stanowiła na początku epidemii centrum walki z koronawirusem w naszej części kraju.

• Nasze lubelskie lokale – Perłowa Pijalnia Piwa oraz Perła Sport Pub – włączyły się w akcję #Wzywamyposiłki, dostarczając darmowe posiłki pracownikom Szpitala Wojewódzkiego w Lublinie.

• Do honorowych krwiodawców i wolontariuszy trafiło 500 paczek – upominków od marki Perła. Chcieliśmy w ten sposób podziękować osobom, które bezinteresownie angażują się w przeciwdziałanie pandemii.

• W listopadzie byliśmy partnerem akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zachęcającej studentów do oddawania krwi.

• Szczególną pomoc otrzymali od nas właściciele lokali gastronomicznych serwujących piwo Perła. Dwukrotnie, tj. na początku epidemii oraz jesienią, po ponownym zwiększeniu poziomu restrykcji, odebraliśmy od nich wszystkie nienaruszone beczki, za które gastronomom zostały zwrócone pieniądze. To naprawdę znaczące wsparcie w okresie przestoju lokali.

• W okresie przedświątecznym po raz pierwszy wsparliśmy podopiecznych Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Nasi pracownicy z zakupionych przez firmę produktów żywnościowych przygotowali 500 paczek – Świątecznych Podarunków przeznaczonych dla osób korzystających z pomocy Caritas, a Perłowa Pijalnia Piwa i Perła Sport Pub przygotowały 400 porcji świątecznego bigosu dla uczestników Wigilii Miłosierdzia Caritas.

• Mimo pandemii, która zmieniła oblicze widowisk sportowych, podtrzymaliśmy współpracę sponsorską ze wszystkimi wspieranymi przez nas klubami sportowymi z Lublina i regionu. W tym trudnym czasie współpracowaliśmy niezmiennie z lubelskimi instytucjami kultury przy organizowanych przez nie wydarzeniach, mimo że ich forma była często ograniczona w stosunku do pierwotnych założeń.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.