Pacjent wyskoczył z tarasu szpitala w Lublinie. Chwilę wcześniej był na konsultacji u lekarza

IMG 20190630 143528
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Podopieczny oddziału chirurgii SPSK nr 4 przy ul. Jaczewskiego we wtorek wyskoczył z tarasu szpitala na 5. piętrze. Pomimo podjętej natychmiast reanimacji pacjenta nie udało się go uratować.

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek około godz. 11.45 w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. Policjanci zostali poinformowani o mężczyźnie, który wyskoczył w tarasu szpitala.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna przebywał w szpitalu na oddziale chirurgii. Dziś pacjent był na konsultacji lekarskiej, po której udał się na taras szpitala zlokalizowany na piątym piętrze budynku, skąd skoczył w dół. W trakcie lotu uderzył w daszek i upadł na ziemię.

Mężczyźnie została udzielona natychmiastowa pomoc medyczna. Mimo podjętej reanimacji przez personel szpitala, życia 69-letniego mieszkańca gminy Niemce nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł na sali szpitalnej.

Prawdopodobnie było to samobójstwo – przyznają policjanci, którzy wstępnie wykluczyli, by ktokolwiek namawiał 69-latka do skoku albo mu w nim pomógł. Wiadomo, że mężczyzna kilka dni wcześniej został przyjęty na oddział tego szpitala.

Czy u pacjenta zdiagnozowano jakąś chorobę? – „Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jest to objęte tajemnicą lekarską” – komentuje Marta Podgórska, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w przy ul. Jaczewskiego w Lublinie.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.