Outlet Center w Lublinie

zewnatrz e1412257854421

Prace na budowie Outlet Center w Lublinie przy ul. Mełgiewskiej trwają. Zakończenie inwestycji i otwarcie centrum jest zaplanowane na 4 kwartał 2014 roku. Lubelski outlet pomieści docelowo około 100 sklepów o łącznej powierzchni najmu 12,5 tys. mkw. Budynek zajmie 2 kondygnacje: parking podziemny oraz kondygnację handlową. Budowę Outlet Center w Lublinie rozpoczęto w 2013 roku. 

– Budowa Outlet Center w Lublinie przebiega zgodnie z harmonogramem i niczym niezagrożony jest zadeklarowany termin, zgodnie z którym zakładamy otwarcie obiektu dla klientów w ostatnim kwartale tego roku. Aktualnie na budowie trwają prace wykończeniowe. Unikalnym w skali kraju jest parking podziemny pod całym OC z ponad 500 miejscami parkingowymi, z poziomu którego nasi klienci będą mogli „sucha stopą” wjechać schodami ruchomymi na poziom handlowy – mówi dla Retailnet Bartłomiej Wójtowicz, dyrektor ds. powierzchni komercyjnych Outlet Center Retail Management SA.

– Każdy z naszych obiektów Outlet Center posiada rezerwę na rozbudowę, zgodnie z przewidywanym wzrostem popularności u najemców i oczywiście klientów. Zgodnie z deklaracją LPP projekty Outlet Center są jedynymi w tych miastach, w których grupa otworzy sklepy outletowe. To bardzo ważna dla nas deklaracja, potwierdzająca siłę i atrakcyjność naszych projektów. Spotykają się one z entuzjastycznym przyjęciem ze strony najemców, trafiają bowiem w oczekiwania aglomeracji lubelskiej i białostockiej. W tej chwili podpisaliśmy umowy na ponad 2/3 powierzchni Outlet Center, kolejne rozmowy są finalizowane – dodaje.

Outlet Center będzie pierwszym w Lublinie obiektem tego typu, oferującym markowe produkty w atrakcyjnych cenach, znacznie obniżonych w stosunku do pierwotnej ceny detalicznej. Centra typu outlet powstały już w największych miastach Polski, natomiast projekty Outlet Center wypełnią lukę we wschodniej części kraju. W największym skrócie outlety to obiekty handlowe, w których w atrakcyjnym otoczeniu, nie odbiegającym atmosferą i jakością aranżacji wnętrza od centrów handlowych, producenci i pośrednicy oferują towary stanowiące końcówki kolekcji z poprzedniego sezonu, bieżące nadwyżki produkcyjne czy serie próbne. Ceny w sklepach outletowych są obniżone o przynajmniej 30% w stosunku do pierwszej ceny detalicznej. W okresie głębszych przecen obniżki te sięgają nawet 80%.

Outlet Center w Lublinie charakteryzuje się doskonałym położeniem na mapie miasta, jest usytuowane przy ulicy Mełgiewskiej, jednej z najnowocześniejszych arterii miasta, łączącej centrum Lublina z dzielnicami położonymi we wschodniej części miasta, zapewniając komunikację z portem lotniczym w Świdniku. Projekt jest także doskonale włączony w siatkę komunikacji miejskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się przystanki autobusowe (linii 1, 9, 10, 36, 45, 47, 57) oraz przystanek linii trolejbusowej nr 155.

W bezpośrednim sąsiedztwie Outlet Center funkcjonuje już market budowlany Castorama, tworząc razem z nim park handlowy. Outlet Center to docelowo około 100 sklepów o łącznej powierzchni najmu 12 500 m2. Budynek zajmie 2 kondygnacje: parking podziemny na około 400 miejsc oraz kondygnację handlową. Razem z miejscami parkingowymi wokół budynku inwestycja zapewni miejsca dla około 1 000 samochodów. Budynek będzie posiadał certyfikat BREEAM.

lokalizacja

zewnatrz
wnetrze1fot. Outlet Center Lublin

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nareszcie outlet w Lublinie, tego właśnie brakowało, markowe ciuchy zawsze 30-70% taniej