Otwarto okno życia w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie

Okno życia przy Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie
Okno życia przy Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie

Przy Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie otwarto dziś okno życia. To miejsce, w którym rodzice mogą zostawić swoje nowo narodzone dzieci licząc, że ktoś inny zapewni im opiekę.

Okno życia w Lublinie – gdzie jest?

Okno życia jest zlokalizowane na tyłach Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie przy ul. Lędzian w Lublinie. Prowadzą do niego specjalne znaki, a jego lokalizacja nie jest przypadkowa. Miejsce na uboczu ma zapewnić anonimowość kobiecie pozostawiającej tu swoje dziecko. Nie ma żadnych kamer.

Gdy okno życia zostanie otwarte, na oddziale Hospicjum rozlegnie się alarm. Na miejsce udadzą się dyżurujące pielęgniarki. Jeśli w oknie będzie dziecko, zostanie ono przeniesione na oddział, gdzie pielęgniarki udzielą mu wstępnej pomoc. Następnie, zgodnie z procedurami, na miejsce zostanie wezwana policja i zespół ratownictwa medycznego.

„Jeśli funkcjonariusze nie stwierdzą oznak przemocy, dziecko trafi na oddział noworodków, gdzie przejdzie szczegółowe badania, a następnie do ośrodka adopcyjnego. Stamtąd w krótkim czasie odbierze je nowa rodzina” – wyjaśnia zasady funkcjonowania okna życia o. Filip Buczyński, szef Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia.

To drugie okno życia w naszym regionie. Pierwsze działa od maja 2021 r. w budynku nowej plebanii parafii św. Marii Magdaleny przy ul, Świętoduskiej w Łęcznej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.