Otwarcie Lublin Plaza po przerwie: zasady, od kiedy, jakie sklepy

Lublin Plaza
Centrum handlowe Lublin Plaza czeka rozbudowa | fot. Dominik Wąsik

Od najbliższego poniedziałku, 4 maja, większość sklepów i punktów usługowych w galerii Lublin Plaza zostanie ponownie otwartych. Przestrzeń rekreacyjna, kino, klub fitness, wyspy handlowe i food courty pozostaną wyłączone z użytkowania.

„Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju w konsultacji z GIS z 28 kwietnia w centrum Lublin Plaza wdrożono odpowiednie procedury, mające na celu minimalizację ryzyka zakażenia koronawirusem” – czytamy w nadesłanym komunikacie prasowym.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób przebywających w centrum wszyscy odwiedzający są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa (maseczką lub innym materiałem) i przestrzegania wprowadzonych zasad higieny.

W związku z wymogiem utrzymywania dystansu minimum 2 metrów pomiędzy klientami, na terenie galerii umieszczone będą specjalne oznaczenia, które pomogą w zachowaniu bezpiecznej odległości od innych.

Aby móc stale monitorować maksymalną liczbę osób przebywających na terenie galerii (1 os./ 15m2) uruchomiono bezkolizyjną organizację wejścia i wyjścia do obiektu na zasadzie jedno wejście – jedno wyjście.

Klienci będą mogli zakupić maseczki na terenie galerii. Informacje dot. lokalizacji miejsc sprzedaży maseczek, jak również informacje o wejściach / wyjściach z galerii zostały rozmieszczone na terenie obiektu w widocznych miejscach.

Na parkingu widoczne będą też materiały informujące o konieczności zachowania bezpiecznego dystansu podczas wsiadania i wysiadania z samochodu z prośbą o parkowanie na co drugim miejscu, jeśli jest taka możliwość.

„Ponadto, już na początku zaistnienia zagrożenia epidemią, pracownicy galerii i firm serwisowych zostali przeszkoleni i wyposażeni w środki ochrony osobistej, m.in. w specjalistyczne maseczki z goglami, rękawiczki i środki odkażające” – informuje zarząd galerii Lublin Plaza.

Firmy sprzątające regularnie czyszczą i dezynfekują newralgiczne miejsca w galeriach, takie jak balustrady, poręcze, klamki, windy czy toalety. We wszystkich toaletach wyeksponowane są również instrukcje prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk, jak również zakładania i zdejmowania maseczek i rękawiczek. Przy wejściach do centrum i toaletach zostały ustawione dozowniki z płynem dezynfekującym do rąk.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.