Otrzymałeś SMS z informacją o dodatnim wyniku COVID-19? Uwaga, oszustwo!

Otrzymałeś SMS z informacją o dodatnim wyniku COVID-19? Uwaga, oszustwo!
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed oszustami, którzy wykorzystując obecną sytuację epidemiologiczną rozsyłają wiadomości SMS o dodatnim wyniku COVID-19.

Chodzi o wiadomości o treści: „Inspekcja Sanitarna. Prosze o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod nr 57… w sprawie dodatniego wyniku COVID-19. W przypadku braku kontaktu sprawa zostanie skierowana na POLICJE.”

„Informujemy, że inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości tekstowych o takiej treści. Podejrzane SMS-y prosimy potraktować jako spam i oszustwo” – informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

W żadnym wypadku nie należy na nią odpowiadać ani nie oddzwaniać pod wskazane numery. Może to spowodować naliczenie dodatkowych opłat do naszego rachunku telefonicznego. Najlepiej usunąć ją ze skrzynki odbiorczej, a każdą próbę wyłudzenia, bądź oszustwa zgłosić na policję.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.