Oszustwo SMS: Środki na rachunku zostają przekazane do rezerw krajowych NBP

telefon dłonie komórka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Największy bank w Polsce ostrzega przed oszustami, którzy wykorzystując sytuację epidemii koronawirusa, próbują ukraść Wasze dane osobowe i pieniądze!

„Oszuści rozsyłają wiadomości SMS i nakłaniają do zalogowania się na fałszywych stronach. Nie klikajcie w przesłane linki!” – ostrzega PKO Bank Polski, informując o najnowszym sposobie działania internetowych oszustów.

89925826 3396409380381290 5369275578941702144 n
Informujemy iż zgodnie z specustawą dotyczącą koronawirusa, Państwa środki na rachunku zostają przekazane do rezerw krajowych NBP. Zaloguj się aby zatrzymać 1000 PLN

Proces wyłudzania danych i środków pieniężnych z kont tym razem oszuści powiązali z tematem koronawirusa w Polsce, a dokładnie wprowadzonego przed kilkoma dniami stanu zagrożenia epidemicznego.

„Informujemy iż zgodnie z specustawą dotyczącą koronawirusa, Państwa środki na rachunku zostają przekazane do rezerw krajowych NBP. Zaloguj się aby zatrzymać 1000 PLN” – piszą oszuści w SMS-ach rozsyłanych do klientów banków, ostrzega PKO Bank Polski.

Kliknięcie w załączony do wiadomości SMS link może skończyć się przechwyceniem dostępu do danych logowania w systemie bankowości elektronicznej lub danych osobowych, a w konsekwencji faktyczną utratą pieniędzy zgromadzonych na rachunkach bankowych.

Przekażcie tę informacje swoim znajomym!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.