Oszustwo na popularnym portalu. Stracił 9 tys. zł sprzedając lampę samochodową

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

42-letni mieszkaniec Puław padł ofiarą oszustwa podczas próby sprzedaży lampy samochodowej na portalu z ogłoszeniami. Stracił 9 tysięcy złotych, podając kody BLIK oszustowi podszywającemu się pod konsultanta banku.

Przebieg oszustwa

42-latek wystawił lampę do samochodu na sprzedaż. Po otrzymaniu fałszywej informacji o sprzedaży i błędnym przelewie został poproszony o zalogowanie się na konto bankowe. Rzekomy konsultant nakłonił go do wygenerowania i podania kilku kodów BLIK. Oszuści wypłacili w ten sposób 9 tysięcy złotych z jego konta.

child labor 934900 1280

Policja apeluje o ostrożność w transakcjach internetowych. Nigdy nie podawaj danych dostępowych ani kodów BLIK nieznajomym osobom.

Czy miałeś podobne doświadczenia z oszustwami internetowymi? Podziel się swoją historią w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.