Oszustwo inwestycyjne: strata 130 tysięcy złotych

money 1033647 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Para z powiatu świdnickiego padła ofiarą oszustwa inwestycyjnego, tracąc ponad 130 tysięcy złotych po zainstalowaniu programu AnyDesk i udostępnieniu danych dostępowych.

Jak doszło do oszustwa

Para z powiatu świdnickiego znalazła ogłoszenie o możliwości inwestowania w akcje Baltic Pipe na portalu społecznościowym. Skontaktowali się z rzekomym doradcą, który polecił zainstalowanie programu AnyDesk, umożliwiając oszustom dostęp do ich konta bankowego. Oszuści dokonali nieautoryzowanych operacji finansowych, kradnąc ponad 130 tysięcy złotych.

Przestroga przed oszustwami

Policja ostrzega przed udostępnianiem danych do logowania i instalowaniem nieznanych programów. Nie należy podejmować decyzji inwestycyjnych pod wpływem emocji ani wizji szybkiego zysku.

Jakie środki ostrożności podejmujesz podczas transakcji online? Podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.