Oszukali małżeństwo metodą „na policjanta”. Młoda para oszustów w rękach policji

Para zatrzymana za oszustwo "na policjanta"
Para zatrzymana za oszustwo "na policjanta" | fot. KMP Lublin

Najbliższe trzy miesiące 23-latka i jej 19-letni partner spędzą w tymczasowym areszcie. Oszuści podszywając się pod funkcjonariuszy, wyłudzili od emerytów z Lublina 40 tys. złotych.

Oszustwo na policjanta

Do zdarzenia doszło pod koniec maja. Do małżeństwa emerytów z Lublina zadzwoniła osoba podająca się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz oświadczył, że ich wnuk spowodował wypadek i potrzebne są pieniądze dla rodziny ofiary.

„Seniorzy uwierzyli w zmyśloną historię i przygotowali wszystkie oszczędności. Jeszcze tego samego dnia pojawili się fałszywi policjanci, którzy odebrali od nich 40 tysięcy złotych” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. W poniedziałek wspólnie z kryminalnymi z KWP w Lublinie na terenie województwa mazowieckiego zatrzymali 23-latkę oraz jej 19-letniego partnera.

Funkcjonariusze w trakcie pracy udowodnili im dokonanie przestępstwa. Sprawcy przyznali się do stawianych im zarzutów. Wczoraj na wniosek śledczych sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.