Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w regionie

wiatr shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Instytu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa lubelskiego przed silnym wiatrem.

Ostrzeżenie o silnym wiatrze obowiązuje dziś od godziny 11 do 22, a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 procent. Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydane zostało dla całego województwa lubelskiego.

Przewiduje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, z północnego zachodu i zachodu” – prognozuje Szymon Ogórek z IMGW.

Do tej pory strażacy na terenie województwa lubelskiego interweniowali 16 razy. Głównie były to interwencje związane z połamanymi konarami drzew, które upadały na jezdnie.

Prognozowana siła wiatru według portalu windy.com:

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.