Ostrzeżenie przed oblodzeniem. Będzie ślisko w nocy i nad ranem

Marznące opady
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed możliwym oblodzeniem. Po opadach deszczu i mokrego śniegu w nocy mogą zamarzać nawierzchnie dróg i chodników.

Ostrzeżenie przed oblodzeniem w województwie lubelskim

Przypomnimy, że nad województwo lubelskie nadciągają opady śniegu, które w najbliższych godzinach spowodują kilkucentymetrowy przyrost pokrywy śnieżnej. Czytaj: Pogoda na dziś: 6 grudnia. Po południu opady śniegu, będzie ślisko

W poniedziałkowe popołudnie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla całego województwa lubelskiego ostrzeżenie przed oblodzeniem. Ostrzeżenie obowiązuje od poniedziałku (6.12) od godz. 18 do wtorku (7.12) do godz. 9.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie oraz po opadach deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -5°C do -2°C, temperatura minimalna przy gruncie od -5°C do -3°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się do czwartku (9.12)” – czytamy w komunikacie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.