Ostrzeżenie przed gwałtownym wzrostem stanu wód w regionie. Mogą wystąpić podtopienia!

Ostrzeżenie przed gwałtownym wzrostem stanu wód w regionie. Mogą wystąpić podtopienia!
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed gwałtownym wzrostem stanu wód na terenie województwa lubelskiego.

„W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanów ostrzegawczych, bądź alarmowych” – informuje Przemysław Plewa z IMGW.

Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne, od strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie w obszarach miejskich).

Ostrzeżenie hydrologiczne pierwszego stopnia przed wystąpieniem gwałtownych wzrostów stanów wód na terenie województwa lubelskiego obowiązuje od godz. 12:00 16.06.2020 do godz. 02:00 17.06.2020.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.