Ostrzeżenie przed burzami z gradem. Może wiać z prędkością do 90 km/h

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed burzami z gradem w woj. lubelskim. Mogą im towarzyszyć gwałtowne opady deszczu i porywisty wiatr.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województwa lubelskiego. Na tym terenie prognozuje się wystąpienie opadów deszczu miejscami do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h.

„Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30 mm, punktowo do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad” – prognozuje Michał Folwarski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.