Ostrzeżenie pogodowe dla Lublina. Polscy Łowcy Burz ostrzegają przed burzami z gradem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Na środę znów prognozowane są burze. W województwie lubelskim będą ulewne deszcze, możliwe że lokalnie pojawi się też grad. To raczej po południu. Poza tym wciąż bardzo ciepło.

Ostrzeżenie pogodowe dla Lublina i woj. lubelskiego

Polscy Łowcy Burz informują, że na południowym-wschodzie Polski prognozowana jest mała, lokalnie umiarkowana niestabilność atmosfery. Należy spodziewać się burz, podczas których głównym zagrożeniem będą opady deszczu do 15-25 mm. Dodatkowo należy spodziewać się silnego wiatru do 60-70 km/h, lokalnie małego gradu do 1-2 cm.

„Burze będą przemieszczać się początkowo w kierunku południowo-zachodnim, z biegiem dnia zmieni się on na południowy, południowo-zachodni. Będą miały charakter pojedynczych komórek lub niezorganizowanych klastrów wielokomórkowych” – informują w komunikacie Polscy Łowcy Burz.

GDZIE JEST BURZA? Gdzie grzmi i pada? Sprawdź mapę burzową online na żywo

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.