Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla woj. lubelskiego. Uwaga na upały!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Synoptycy informują, że do piątku w naszym regionie obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałami. Temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza w cieniu.

Dziś niebo nad naszymi głowami będzie niemal pozbawione chmur. Nie można też liczyć na zbyt wielką pomoc wiatru. Słońce będzie więc grzało bez żadnych przeszkód, a temperatura sięgnie nawet 32 stopni Celsjusza.

„Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 18°C” – prognozuje Kamil Walczak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałami w województwie lubelskim obowiązuje od wtorku (27 sierpnia) od godz. 10 do piątku (30 sierpnia) do godz. 18.

Zachęcamy do unikania – w miarę możliwości – wysokich temperatur, spożywania dużej ilości wody i zwracania uwagi na szczególnie wrażliwe na upał osoby – małe dzieci czy seniorów.

Pamiętajmy również o pupilach. Zwierzęta muszą mieć przede wszystkim dostęp do wody pitnej. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy zostawiać zwierząt w miejscach nasłonecznionych, zwłaszcza w zaparkowanym samochodzie.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.