Ostrzeżenie o ulewach przedłużone. Lokalnie może spaść 90 litrów wody na mkw.

IMG 20190813 085337
Bystrzyca zalała ścieżkę rowerową pod postem na ul. Mełgiewskiej | fot. Dominik Wąsik

Synoptycy IMGW przedłużyli ważność ostrzeżenia meteorologicznego o intensywnych opadach deszczu w województwie lubelskim. Lokalnie może spaść 90 litrów wody na metr kwadratowy.

Ile deszczu jeszcze spadnie?

We wtorek nadal towarzyszyć będą nam opady deszczu, ale miejscami może również miejscami pogrzmieć. Opady, które pojawiały się w poniedziałek podczas ostatnich kilkudziesięciu godzin były naprawdę wysokie. Do wtorkowego poranka suma opadów w województwie lubelskim miejscami wyniosła od 30 do 70 litrów na metr kwadratowy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej kontynuuje ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu dla Lubelszczyzny.

„Prognozowana wysokość opadów do końca ważności ostrzeżenia do 30 mm. Prognozowana łączna suma opadów miejscami od 60 mm do 80 mm, lokalnie 90 mm” – mówi Michał Jaworski z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.