Ostrzeżenie IMGW przed silnym wiatrem. Porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość nawet 75 km/h

połamane drzewo
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w województwie lubelskim. Miejscami porywy wiatru mogą tu osiągnąć prędkość nawet 75 km/h.

Przewiduje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h z południowego zachodu i zachodu” – prognozuje Michał Pilecki z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w województwie lubelskim obowiązuje w sobotę od godz. 20 do niedzieli do godz. 7. Oprócz silnego wiatru należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. W niedzielę należy spodziewać się silnego wiatru oraz większych ilości opadów deszczu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.