Ostatnie dni ferii w Lublinie. Od poniedziałku zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej

Trolejbus linii nr 154 na tle Starego Miasta w Lublinie
Trolejbus linii nr 154 na tle Starego Miasta w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Od poniedziałku 28 lutego komunikacja miejska w Lublinie będzie kursowała według swojego normalnego rozkładu jazdy.

Uczniowie wracają do szkół, autobusy będą kursować częściej

Na czas ferii zimowych Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie zdecydował się na cięcia w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Zmiana rozkładów w dni powszednie dotyczyła linii 2, 11, 14, 20, 25, 26, 31, 32, 34, 42 i 44. Urzędnicy zmieniając rozkład na czas ferii zapomnieli, że z komunikacji miejskiej nie korzystają tylko uczniowie, ale także mieszkańcy Lublina, którzy codziennie dojeżdżają do pracy.

Powoli ferie dobiegają końca, a ZTM zapowiada zwiększenie częstotliwości kursowania niektórych linii. Od 28 lutego w dzień powszedni obowiązywać będą rozkłady komunikacji miejskiej oznaczone jako „dzień powszedni, rok szkolny”. W związku z tym zwiększy się liczba kursów na liniach nr 11, 12, 14, 25 i 44 oraz przywrócone zostanie funkcjonowanie linii nr 922. Rozkłady są dostępne na stronie internetowej ZTM i w gablotach przystankowych jako „obowiązujące od 2022-02-14”.

Ponadto od dnia 28 lutego Punkty Sprzedaży Biletów ZTM w Lublinie zlokalizowane na ul. Nałęczowskiej 14 i ul. Zielonej 5 oraz Biuro Obsługi Klienta będą czynne w godz. 7:15 – 16:45.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.