Ostatnia niedziela handlowa w 2022 roku. 18 grudnia czynne będą wszystkie sklepy i galerie handlowe

Handel w niedziele
Handel w niedziele | fot. Dominik Wąsik

Ostatnia niedziela handlowa w 2022 roku przypada 18 grudnia. Świąteczne zakupy zrobimy nie tylko w dni powszednie. To ważne zwłaszcza przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, kiedy nie zawsze jesteśmy w stanie zrobić zakupy w tygodniu.

Niedziele handlowe 2022

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w Polsce, niedziele są dniami wolnymi od pracy i handlu. Oznacza to, że większość sklepów, supermarketów i innych miejsc handlowych jest zamknięta w niedziele. Istnieją jednak wyjątki, które pozwalają na otwarcie sklepów w niektóre niedziele w roku.

Zgodnie z tą ustawą z 30 stycznia 2018 r., w Polsce obowiązuje zakaz handlu w niedziele, z wyjątkiem 12 niedziel w roku, które mogą być wybrane przez właścicieli sklepów jako dni handlowe. W 2022 roku zakupy można było zrobić tylko w 7 z 52 niedziel – tak samo będzie też w roku 2023.

POWIĄZANE:

Niedziela 18 grudnia handel

18 grudnia ostatni raz w 2022 roku będzie można zrobić zakupy w niedziele w sklepach i galeriach handlowych. Tego dnia otwarte będą wszystkie galerie czy duże sklepy sieci takich jak Biedronka, Lidl, Kaufland, Netto, Leclerc, Auchan, Dino, Stokrotka, Aldi, Carrefour, Żabka.

Godziny otwarcia poszczególnych sklepów w niedzielę 18 grudnia znajdziesz w tym materiale: Sklepy otwarte w niedzielę 18 GRUDNIA [LISTA, GODZINY OTWARCIA]

Niedziela 25 grudnia będzie ostatnią niedzielą 2022 roku objętą zakazem handlu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.