Ostatni miesiąc lodowiska Icemania. W marcu poślizgamy się rzadziej, zmienił się harmonogram

Łyżwiarze na lodowisku Icemania
Łyżwiarze na lodowisku Icemania | fot. MOSiR

Tegoroczny sezon lodowiska Icemania powoli pobiega końca. Tylko do 26 marca będziemy mogli korzystać z lodowiska w hali lodowej przy Aqua Lublin. MOSiR zmienił godziny funkcjonowania lodowiska w marcu, poślizgamy się rzadziej.

Lodowisko Icemania znajduje się w hali lodowej obok kompleksu Aqua Lublin. Tafla lodu ma wymiary 30×60 metrów, co wyczerpuje kryteria konieczne do rozgrywania na niej m.in. meczów hokejowych. Grubość lodu wynosi od 5 do 7 centymetrów. Jednorazowo z lodowiska może korzystać nawet 300 łyżwiarzy.

Obok tafli lodowej działa wypożyczalnia sprzętu. Są w niej zarówno łyżwy do hokeja, jak i do jazdy figurowej, w rozmiarach od 25 do 50. Są również kaski i chodziki do nauki jazdy: pingwiny, samochody, niedźwiedzie, przydatne najmłodszym do nauki jazdy na łyżwach. Na lodowisko można przyjść także z własnym sprzętem.

Na lodowisku poza komercyjną jazdą odbywają się treningi klubów łyżwiarskich, treningi i mecze hokeja, zawody w łyżwiarstwie figurowym oraz imprezy na łyżwach. Kluby prowadzą również zajęcia z nauki jazdy na łyżwach, dedykowane osobom w różnym wieku: od najmłodszych dzieci, przez młodzież, aż po osoby dorosłe.

Icemania tylko do 26 marca

Tegoroczny sezon lodowiska powoli dobiega końca. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie, który zarządza lodowiskiem, poinformował, że lodowisko w sezonie 2022/2023 będzie działać do 26 marca.

Od marca zmieniają się godziny funkcjonowania lodowiska. W marcu lodowisko będzie działać w ograniczonym zakresie, głównie według weekendowego grafiku, a dla grup zorganizowanych w czwartki i piątki – poinformował MOSiR.

Z udostępnionego harmonogramu na stronie lodowiska możemy się dowiedzieć, że lodowisko jest nieczynne w poniedziałki, wtorki i środy. Z lodowiska można korzystać od czwartku do niedzieli, ale o konkretnych godzinach. Ślizgawka dla osób indywidualnych w czwartki i piątki jest dostępna w godzinach 10.00-19.15.

W przypadku weekendów przed planowaną wizytą należy zapoznać się z harmonogramem lodowiska, który jest dostępny pod adresem: https://mosir.lublin.pl/obiekty/lodowisko-icemania/godziny-otwarcia/. Jest to spowodowane faktem, że lodowisko może nie być dostępne ze względu na organizowane zawody.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.