Ostatni dzień składania wniosków na dopłaty dla rolników. Do wzięcia nawet 900 tys. zł

agriculture 10 1467946
204KOEH

Rolnicy z województwa lubelskiego. Już jutro (28 lipca) mija termin składania wniosków na modernizację gospodarstw rolnych. W ramach wsparcia można uzyskać nawet 900 tys. zł.

 

Od 29 czerwca do 28 lipca 2017 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach programu „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” finansowanego z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

 

Wsparcie można otrzymać na inwestycje związane z:

• rozwojem produkcji prosiąt – do 900 tys. zł

• rozwojem produkcji mleka krowiego – do 500 tys. zł

• rozwojem produkcji bydła mięsnego – do 500 tys. zł

 

Pomoc na modernizację gospodarstw rolnych będzie przyznawana rolnikom w postaci dofinansowania poniesionych przez nich kosztów na realizację danej inwestycji. Poziom dofinansowania wynosi standardowo 50% poniesionych kosztów kwalifikowanych. Szczegóły znajdziecie na stronie ARiMR – link.

 

28 lipca mija również termin składania wniosków o pomoc dla rolników z obszarów objętych Afrykańskim Pomorem Świń (ASF) na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej. Wsparcie przyznawane jest w formie premii w wysokości 100 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.