Osiołki uciekły z żywej szopki w Lublinie. Zwierzęta nie nacieszyły się długo wolnością

osioł
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci zostali dziś wezwani w okolice kościoła przy ul. Jana Pawła II w związku z ucieczką dwóch osiołków z żywej szopki, która znajduje się na terenie Parafii Świętej Rodziny w Lublinie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godz. 10.30 na terenie Lublina. Dyżurny komendy miejskiej policji otrzymał zgłoszenie o tym, że z bożonarodzeniowej żywej szopki usytuowanej na terenie Parafii Świętej Rodziny przy ul. Jana Pawła II uciekły dwa osiołki.

Z przekazanych informacji wynikało, że zwierzęta skierowały się w stronę ul. Matki Teresy z Kalkuty i podążały w kierunku stacji paliw” – mówi podkom. Anna Kamola z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Na miejsce natychmiast został skierowany zmotoryzowany patrol z VII komisariatu. Kiedy funkcjonariusze przyjechali we wskazane miejsce, rozpoczęli pogoń za „uciekinierami”. Jedno ze zwierząt zostało ujęte przez świadków i za uzdę przyprowadzone do szopki.

Drugi osiołek zatrzymany przez funkcjonariuszy z początku łagodnie dotrzymywał im kroku, jednak później uparł się i odmówił posłuszeństwa. Ponieważ zwierzę nie posiadało uzdy, policjanci użyli policyjnej taśmy, dzięki której przyprowadzili zbuntowane zwierzę na miejsce ucieczki.

Oba osiołki po około 20 minutach trafiły pod właściwą opiekę, a naprawą uszkodzonych w wyniku ucieczki zabezpieczeń zajęli się pracownicy parafii.

68 160702
Policjanci zatrzymali jednego z osiołków, które uciekły z szopki bożonarodzeniowej | fot. KMP Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.