Orkan "Barbara" nad Polską. Uwaga na silny wiatr nad regionem!

burza 1

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwością wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia.

– Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach od 70 km/h do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu – informuje Michał Ogrodnik, synoptyk IMGW.

Najsilniejsze porywy wiatru występować będą właśnie dziś.

Jak informuje asp. mgr Tomasz Stachyra z Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie dzisiejszej nocy nie było jeszcze w związku z wichurą interwencji strażaków. Jednak ok. 400 jednostek w woj. lubelskim jest w pełnej gotowości, by nieść pomoc.

Strażacy apelują, aby w związku z silnym wiatrem usunąć z parapetów, okien, balkonów ciężkie przedmioty, które mogą zagrażać bezpieczeństwu.

Na drogach również powinni zachować ostrożność kierowcy. Należy dostosować prędkość do sytuacji na drodze i pogody. Silny podmuch wiatru, szczególnie przy wyjeździe z terenu zabudowanego lub zalesionego, może doprowadzić do utraty panowania nad autem.

DW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.