Opóźnienie w przetargu na budowę dworca metropolitalnego. Do pięciu razy sztuka?

Dworzec Metropolitalny koncepcja 3 1
Wizualizacja Dworca Metropolitalnego przy ul. Młyńskiej

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie wydłużył termin składania ofert w przetargu na wyłonienie wykonawcy budowy dworca autobusowego w rejonie ul. Gazowej, Dworcowej i Młyńskiej w Lublinie.

Termin składania ofert w przetargu na budowę dworca metropolitalnego w Lublinie był wyznaczony początkowo na 24 marca, lecz w przypadku inwestycji w rejonie ul. Gazowej, Dworcowej zgodnie z planem nie idzie nic. Urzędnicy po raz piąty zdecydowali o przesunięciu terminu zakończenia przetargu.

„Miasto zdecydowało się na przesunięcie terminu otwarcia ofert ze względu na dużą ilość pytań, jaka wpłynęła do postępowania na budowę Dworca Metropolitarnego. Do minionego piątku, 24 lipca wpłynęło łącznie ponad 1100 pytań od potencjalnych wykonawców. Na 970 z nich już udzielono odpowiedzi. Pozostała jeszcze pula ponad 140 pytań, nad którymi komisja przetargowa pracuje” – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Otwarcie ofert w przetargu na budowę ul. Dworcowej zaplanowane jest na 31 sierpnia. Wówczas poznamy oferentów zainteresowanych udziałem w przetargu. Zakończenie budowy Dworca Metropolitalnego planowane jest na 29 lipca 2022 r. Mimo opóźnienia zakończenia przetargu, Zarząd Dróg i Mostów nie zakłada przesunięcia terminu zakończenia inwestycji.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.