Opił zakup samochodu i ruszył nim w podróż do domu. Kierowca miał blisko 1,5 promila

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci zatrzymali 69-latka, który kierował samochodem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na zachowanie kierowcy uwagę zwrócili inni uczestnicy ruchu.

Do stojących w Krynicy policjantów podjechała motocyklistka, która poinformowała ich, że przed chwilą na stacji paliw do samochodu wsiadł mężczyzna, który najprawdopodobniej jest pijany. Za pojazdem skierował się znajomy kobiety.

Jadący w stronę Krasnobrodu w miejscowości Niemirówek Kolonia policjanci zauważyli stojący na poboczu motocykl, którego kierujący zatrzymał patrol i wskazał posesję, na która wjechał vw passat.

Na podwórku mundurowi zastali dwie osoby, które wskazały kierującego passatem. Kierującym okazał się 69-letni mieszkaniec gminy Tarnawatka. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on blisko 1,5 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że właśnie opijał zakup zakupionego samochodu. Po sprawdzeniu kierującego okazało się, że w 2002 roku stracił on prawo jazdy i nigdy go ponownie nie wyrobił. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.