Opiekował się synem mając blisko 4 promile. Miał problemy z utrzymaniem równowagi i logicznym kontaktem

Dworzec autobusowy PKS przy al. Tysiąclecia w Lublinie
Dworzec autobusowy PKS przy al. Tysiąclecia w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W ubiegły weekend policjanci interweniowali na terenie dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia. Zatrzymali tam pijanego 37-latka, który mając blisko 4 promile, opiekował się 7-letnim synem.

Pijany ojciec miał blisko 4 promile

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lublinie został powiadomiony o pijanym ojcu, który miał kręcić się z dzieckiem po terenie dworca autobusowego PKS przy al. Tysiąclecia. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna wygląda na mocno odurzonego alkoholem. Miał problemy z utrzymaniem równowagi i logicznym kontaktem.

Interwencję podjęli policjanci z patrolówki. Jak się okazało, pod opieką 37-latka znajdował się jego 7-letni syn. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Podczas badania alkomatem wyszło na jaw, że w organizmie miał blisko 4 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a jego syn trafił do placówki opiekuńczej.

Po wytrzeźwieniu obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.